باید راجع به نظریه عدم قطعیتِ هایزنبرگ باهاتون صحبت کنم. بسیار بسیار بسیار ازش غافلید

واضح اینکه فیزیک کوانتوم رو سوای از بطن زندگیمون میدونیم و خب ریدیم دیگه. من حالا فیزیک کوانتوم بارم نیستا هرچی هم بگم حرف اضافیه، ولی نظریه بیان میکنه که [جفت‌های مشخصی از خواص فیزیکی، مانند مکان و تکانه، نمی‌تواند با دقتی دلخواه معلوم گردد. به عبارت دیگر، افزایش دقت در کمیت یکی از آن خواص مترادف با کاهش دقت در کمیت خاصیت دیگر است. ] ویکی پیدیا که اینطور تفسیر میشه :‌  امری است راجع به طبیعت و ذات خود سیستم چنان‌که معادلات مکانیک کوانتومی شرح می‌دهد. در مکانیک کوانتوم، یک ذره به وسیلهٔ بستهٔ موج شرح داده می‌شود. اگر اندازه‌گیری مکان ذره مد نظر باشد، طبق معادلات، ذره می‌تواند در هر مکانی که دامنهٔ موج صفر نیست، وجود داشته باشد و این به معنی عدم قطعیت مکان ذره است. بازم ویکیپیدیا  که خب یعنی چی؟‌ آفرین منم درک درستی ازش ندارم، اما به صورت واضحی واضحه!! 

خب میخوام بگم ما و همه اون اسبابی که در پیرامونمون داریم لیترالی از این ذره‌ها که خواص فیزیک کوانتوم مشخصا برشون حاکمه تشکیل شدیم. بخشی از محدوده موج‌ها موجیه که ما میبینمیمش، یعنی تمام آدم‌ها،‌ تمام زیست‌ها. ذره‌ای تو جایی که دامنه نوسان موج صفر باشه وجود نداره . خب؟‌ ولی وقتی ما چیزیو میبینیم اون عملا از ذره‌هایی با دامنه نوسان های مختلف تشکیل شده، ذره‌هایی که هیچ وقت چون که موج ساطع شده ازشون به چشممون میرسه نمیتونیم با اطمینان بگیم که اون ادم دقیقا همونجاییه که ما میبینیم. میدونم دارم ماسمالی میکنم اما میخوام بگم قطعیتی وجود نداره تو حضور اجسامو افراد، در بهترین حالت یه وجود سیال در برار شما قرار داره که . که شو یادم رفت. بابا اینجا یک فضایی وجود داره که دامنه امواج صفره، مثل یه سیاه‌چال.

ولی میخوام بگم بیا نظریه هایزنبرگ رو نقض کنیم. یه تنه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Cameron گمک ویرگول بهترین پشم سنگ - نمایندگی پشم سنگ درست راه پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ آیا محیط مدرسه دلپذیر، دلخواه و شاد است؟ Amber کفش پیاده روی سلامت لوتوس